2H Enerji
 • 2h Enerji ve Yatırım A.Ş. Demir Grup ve Endüstriyel Elektrik’in ortak girişimi olan bir teknoloji platformuna dayanan yenilikçi güneş enerjisi ekipmanları, güneş modülleri ve güneş enerjisi çözümleri sunan özel sektöre ait çeşitlendirilmiş bir teknoloji şirketidir.

  Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak özellikle ülkemizde ve farklı coğrafyalarda rasyonel, ekonomik ve çevresel yatırımlar yaparak dünyamızı daha yaşanabilir hale getirmek ve yenilenebilir enerji kaynaklarını en iyi şekilde topluma kazandırmak için yenilikçi yaklaşımlar ve çözümler ile çalışıyoruz. 2h Enerji olarak temiz ve verimli enerji sunmak için yenilikçi güneş enerjisi teknolojisini doğanın en bol kaynağıyla birleştiriyoruz. Son teknolojiye sahip üretim tesislerimiz güneş enerjisini uygun fiyatlı hale getiriyor.

  Amaç, yaşamlarımızda yeşil enerjinin kullanım oranını artırmaktır. Bu doğrultuda 2h Enerji, Konya'nın dördüncü organize sanayi bölgesinde 85.000 metrekare açık alan üzerine inşa edilen 30.000 metrekare kapalı alanda fotovoltaik panel üretimi gerçekleştirmektedir. El değmeden tam otomasyon üretim hattımız ile yüksek kalite ve verimlilikte Mono/Poly, PERC, Bifacial, Cam-Cam ve Half-Cut Cell gibi yeni jenerasyon güneş panellerinin üretimini gerçekleştirmekteyiz.

  200 MW/yıl üretim kapasitesine sahip tam otomasyon sistemle çalışan fabrikamız 2018 yılı Mayıs ayında faaliyete başlamıştır. Amacımız ilerleyen yıllarda üretim kapasitemizi 400 MW'a kadar arttırmaktır. 2 x 200 MW güneş paneli üretim tesisine ek olarak invertör ve enerji depolama sistemleri üretimi de hedeflerimiz arasında bulunmaktadır. Bu kapsamda firmamız, tescilli panel markası Winasol’u sadece yerli yatırım pazarına değil aynı zamanda Afrika, Asya ve Avrupa pazarlarına satışını gerçekleştirmektir. Demir Grup ve Endüstriyel Elektrik ortaklığı ile Niğde, Nevşehir ve Konya bölgesinde 17,3 MW olmak üzere toplam 25MW kapasiteye sahip Güneş Enerji Santralleri(GES) 2017 yılı Aralık ayında ulusal enerji ağına dahil edilmiştir.

  Ar-Ge ve tasarım üzerine kurgulanan müşteri odaklı kalite anlayışı uluslararası akreditasyon zincirinde bulunan tarafsız gözetim kuruluşları tarafından da sürekli olarak denetlenmektedir. TSE, TUV, IEC61730, IEC61215, CE, ISO9001, OHSAS18001, ISO14001 ve Tip Test standartlarını bünyesinde yaşama geçirmiş olan işletmemiz, yatırımı planlanan uluslararası boyuttaki işbirlikleri için UL normlarına göre de yapılanmasını devam ettirmektedir.

  Şu an şirketimizde TEYDEP destekli 1511- Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programı kapsamında başlatılmış olan Güneş Enerjisi TUBİTAK projemiz yürütülmektedir.

  Başlıca hizmetlerimiz şunlardır;

 • Değişik Güç ve Modellerde Güneş Paneli Üretimi (Yıllık Üretim Kapasitesi 200 MW)
 • Güneş Enerji Santralleri (GES) Yatırımı
 • Off Grid (Akülü) Sistemlerin Kurulması
 • Micro-Inverter Çalışmaları
 • Solar Sokak Aydınlatma Sistemleri
 • Solar Sulama Sistemleri
 • Bizler her zaman en iyisi için çalışıyoruz.